Bozburun Civarı Koylar

Bozburun, uzun yıllardır yerli ve yabancı mavi yolculuk tutkunlarının en uğrak noktalarından biri olmuştur. Yıllar önce balıkçı ve süngerci tekneleri ile yapılan mavi yolculukların vazgeçilmez adresi olan Bozburun, bugün dünyaca ünlü yatları ağırlamaktadır.

Günlük mavi yolculuk turu ile siz de Bozburun Yarımadası civarındaki tarihi kalıntıları, minik adaları ve eşsiz koyları keşfedebilirsiniz. Gün boyu istediğiniz yerlerde demir atarak masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz. Şnorkel ile su altı dünyası ile tanışmanızı da tavsiye ederiz.

 


Yunan adası Simi turu

Bozburun'dan Yunan adası Simi'ye günlük tekne turu yapmak mümkündür. Bozburun'dan yola çıkıp yaklaşık iki saat içinde Simi'ye varabilirsiniz. Simi limanı sizi renkli ve karpostalları andıran mimarisi ile karşılayacaktır. Bu şirin adanın arka sokaklarında kaybolup, sahil kenarında dizilen balıkçılar ve tavernalarda Yunan mutfağını tadabilirsiniz. Deniz ürünü sevenler için Simi ideal bir adrestir. Bu tur için geçerli schengen vizenizin ve pasaportunuzun olması gerektiğini hatırlatırız.